Nasz poczet sztandarowy na uroczystościach 36. Rocznicy Zbrodni Lubińskiej

31 sierpnia br. w Lubinie odbyły się uroczystości upamiętniające poświęcenie i odwagę mieszkańców. Przeciwko lubinianom biorącym udział w pokojowej demonstracji w 1982 roku ówczesne komunistyczne władze skierowały uzbrojone oddziały ZOMO. Wśród wielu rannych były także ofiary śmiertelne – młodzi mężczyźni: Michał Adamowicz, Mieczysław Poźniak i Andrzej Trajkowski.

Członkowie pocztu sztandarowego naszego Związku ( Zofia Mazur, Antoni Bludnik i Radosława Ostrowska) po raz pierwszy wzięli udziałw oficjalnych uroczystościach z okazji rocznicy wydarzeń lubińskich. Obchody rozpoczęła msza święta w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie rodziny ofiar, poczty sztandarowe organizacji związkowych, delegacje instytucji lokalnych, mieszkańcy Lubina przeszli pod pomnik Pamięci Ofiar Lubina’82 znajdujący się na Wzgórzu Zamkowym, by złożyć okolicznościowe wieńce.

O Zbrodni Lubińskiej w Internecie znaleźć można wiele wartościowych materiałów w tym dokumentację fotograficzną uczestników wydarzeń z tamtych dni.