Nietypowe świętowanie

W nietypowy sposób jubileusz 25-lecia NSZZ „Solidarność” – 80 świętowali związkowcy z Międzyzakładowej Organizacji Związkowej przy PKP CARGO SA i PKP Cargotabor Sp. z o. o. w Czerwieńsku. Zdecydowali oni, podczas czerwcowego posiedzenia, że najlepszą formą uczczenia tego jubileuszu będzie zorganizowanie dla dzieci ze szkoły podstawowej w Sulechowie i Czerwieńsku wycieczki po Zakładzie Naprawczym Taboru Kolejowego w Czerwieńsku. Propozycja związkowców została przedstawiona dyrektorowi ZNTK oraz dyrektorom szkół, z którymi ustalono szczegóły realizacji tego przedsięwzięcia.

W pierwszych dniach roku szkolnego drugoklasiści ze szkoły podstawowej w Sulechowie i Czerwieńsku wzięły dział w wycieczce, którą przygotowali dla nich związkowcy. Dzieci rozpoczęły zwiedzanie zakładu od pomnika św. Katarzyny – patronki kolejarzy i „Krzyża Załogi” ufundowanego przez pracowników z okazji zakończenia budowy
zakładu w 1990r.

Podczas blisko 3 godzinnego zwiedzania, związkowcy pokazali m. in. halę napraw lokomotyw spalinowych, dźwigi kolejowe
w tym, uruchamiany siłą ludzkich rąk, zabytkowy dźwig z 1946r , a także parowóz TKT48 zwany Osiołkiem, który jest swoistym pomnikiem techniki polskiego kolejnictwa. Dodatkową atrakcją kończącą zwiedzanie była przejażdżka lokomotywą SM3D po terenie zakładu. Po tych atrakcjach na dzieci czekał mały poczęstunek i drobne upominki na które złożyły się nie tylko słodycze, ale zawsze przydatne w szkole kredki, długopisy, flamastry itd.

Związkowcom jak i dzieciom takie świętowanie sprawiło wiele radości.

Relację przygotował: Jan Cieślarczyk

Przewodniczacy MOZ przy PKP CARGO SA
i PKP Cargotabor Sp. z o. o. w Czerwieńsku.

Foto relacja w Galerii