VII Zjazd Delegatów Regionu Dolnośląskiego

Hotel Karolinka w Karpaczu był po raz kolejny miejscem zjazdu delegatów Regionu Dolnośląskiego NSZZ „Solidarność”-80. Z zaproszenia na zjazd skorzystał Marek Mnich, Przewodniczący Komisji Krajowej. Podczas zjazdu delegatom przedstawiono sprawozdanie
z działalności naszej Organizacji. Po części sprawozdawczej rozmawiano m. in. na temat propozycji zmian w Kodeksie Pracy, oceniając je negatywnie. Po prezentacji dotyczącej zasad funkcjonowania Społecznej Inspekcji Pracy związkowcy dyskutowali o problemach związanych nie tylko z działaniami SIP w zakładach pracy, ale również problemami w relacjach pracownik-pracodawca.

Gość zjazdu Marek Mnich przedstawił delegatom aktualny plan działań NSZZ „Solidarność”-80 związany z obchodami we Włocławku 34. rocznicy śmierci ks. Popiełuszki w połączeniu z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości, a także opowiedział o innych naszych działaniach, które bardziej szczegółowo zostaną przedstawione uczestnikom Krajowego Zjazdu Delegatów. Przewodniczący mówił także o Forum Związków Zawodowych, którego jesteśmy członkiem, o mającym się odbyć 14-15 maja br. Kongresie FZZ, a także o pracach Rady Dialogu Społecznego.

Na zakończenie obrad uczestnicy zjazdu ustawili się do pamiątkowej fotografii.