baner


siedziba

Kontakt:

ul. Worcella 25 - 27
50 - 448 Wrocław
tel./ fax 71 377 28 30
       603 928 887

napisz do nas

BIURO CZYNNE:
czwartek 15:00 - 17:00


21.12.2022
BN202222.11.2022
List otwarty Przewodniczacej Forum Zwiazków Zawodowych, Doroty Gardias, do Mateusza Morawieckiego Prezesa Rady Ministrów.

List_otwarty_fragment

pełny tekst listu tutaj(...)

08.11.2022
Zarząd Regionu Dolnośląskiego i Regionalna Komisja Rewizyjna

Ostatnio pojawiło sie wiele telefonów z pytaniami o wyniki  wyborów Zarządu, Reg. Komisji Rewizyjnej itp. na kadencję 2022 - 2026. Przypominamy, że informacje na ten temat znajdują sie w zakładce Władze Regionu. Wszyscy Przewodniczący, po zebraniu wyborczym,  otrzymali te informacje mailowo.
Przypominamy róenież, że wybrani zostali również członkowie  z naszego regionu na Krajowy Zjazd Delegatów. Oto oni: Radoła Marian, Lesiewicz Wiesław, Białas Wojciech, Jewuła Romuald, Jankowska Justyna, Lewandowski Wiasław, Mączka Paweł, Warecka Agnieszka oraz Wilk Michał. 

03.09.2022
Podziekowania za udział w obchodach XX rocznicy strajków sierpniowych

podziekowanie_31_08_2022

03.09.2022
Kilka słów Kol. Władka Szeszko o uroczystościach w Świnoujściu i Szczecinie
   
 W dniach 29 - 30.08.2022r w Świnoujściu i Szczecinie odbyły się uroczystości upamiętniające podpisanie porozumień sierpniowych była tam obecna również skromna reprezentacja braci kolejarskiej: z Regionu Dolnośląskiego delegacji przewodniczył Przewodniczący Regionu Kol. Marian Radoła wraz z pocztem sztandarowym a w składzie reprezentacji Regionu Śląskiego pod przewodnictwem szefa Regionu Śląskiego Darka Czecha byli obecni chorąży pocztu sztandarowego Władek  Szeszko i robiąca załączone zdjęcia Ewa Dziubek.

Szkoda, że brać kolejarska jest tak skromnie reprezentowana wszak taka nasza siła jak mocna jest nasza pamięć.  A tutaj z roku na rok coraz słabiej- pamięć o kolegach związkowcach którzy dla dobra robotników ryzykowali o wiele więcej niż my jadąc upamiętnić ich dokonania. 

     
szczecin_31_08_2022                                                      
02.09.2022

Obchody strajków sierpniowych


W dniu 29.08.2022 r. w Świnoujściu odbyły się uroczystości przy tablicy upamiętniającej XX rocznicę strajków sierpniowych 1980 roku w Świnoujściu - Wybrzeże Władysława IV, a 30.08.2022 r. w Szczecinie dalsze uroczystości odbyły się pod pomnikiem "O Godność Człowieka" i przy bramie głównej Stoczni Szczecińskiej

Delegacji Regionu Dolnośląskiego NSZZ "Solidarność"-80 przewodniczył Przewodniczący Regionu Kol. Marian Radoła. Poczet sztandarowy reprezentowali: Wiesław Lesiewicz (chorążego pocztu sztandarowego), Krzysztof Streit i Maciej Zielony. Obecni byli także przedstawiciele Komisji Zakładowej Nr 22 Romuald Jewuła i Justyna Jankowska reprezentujący Polską Spółkę Gazownictwa sp. z o.o. Pod tablicą upamiętniającą strajki sierpniowe w Świnoujściu jak również pod szczecińskim pomnikiem nasza delegacja złożyła wiązanki kwiatów. Główne uroczystości odbyły się przy bramie głównej Stoczni Szczecińskiej. Na zakończenie uroczystości wszystkie delegacje NSZZ "Solidarność"-80 złożyły wiązanki pod  tablicą upamiętniającą ofiary "GRUDNIA 70".

2022_szczecin
12.08.2022
Inauguracja roku szkolnego 2022 -2023
zaproszenie

   
Tradycyjnie już nasza organizacja jest zapraszana na uroczystą inauguracje roku szkolnego.
Tegoroczna uroczystość odbędzie się w Legnicy, 1 września 2022r. Szczegóły uroczystości w zaproszeniu, które znajduje się w zakładce " zaprosili nas"
29.07.2022
WAŻNE  STATUT

Otrzymaliśmy  aktualny odpis naszego Statutu , z dn.22.06.2022r. Zachęcamy do lektury najważniejszego dokumentu naszego Zwiazku.(zakładka Statut i Uchwały)  Jak tylko będzie dostepna forma papierowa (ksiązeczka) to roześlemy informacje do poszczególnych organizacji. 

23.06.2022

Nowy skład Zarządu Regionu Dolnośląskiego NSZZ ”Solidarność’’ - 80

na kadencję 2022 – 2026


Podczas Zjazdu Delegatów , które odbyło sie 10 czerwca br. wybrano członków zarzadu na kadencje 2022 -2026. Przewodniczącym Regionu Dolnośląskiego ponownie został wybrany Marian Radoła. Skład Zarzadu oraz Regionalnej Komisji Rewizyjnej  podany został w zakładce Władze Regionu.

Gratulujemy wszystkim wybranym osobom. Życzymy im sukcesów i oby im starczyło siły na działania podczas kadencji.

18.06.2022
APEL DO BRANŻY OCHRONY ZDROWIA FZZ

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych zaprasza przedstawicieli wszystkich pracowników ochrony zdrowia do udziału w zgromadzeniu pod Sejmem RP w związku z ostatecznym głosowaniem nad poprawkami Senatu RP do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.
Zgromadzenie publiczne przed Sejmem – początek: środa 22 czerwca 2022 r. o godz. 10:00, planowane zakończenie: czwartek 23 czerwca 2022 r. o godz. 24:00.

W trakcie manifestacji zwracać się będziemy do wszystkich Posłanek i Posłów o przyjęcie poprawek Senatu  do ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych (druk nr 2343). Senat uchwałą z dnia 9 czerwca 2002 roku przyjął 22 poprawki ustawy, które dotyczą przede wszystkim:

1. gwarancji finansowania podwyżek - wprowadzenia do ustawy przepisu gwarantującego podmiotom leczniczym pokrycie kosztów związanych ze wzrostem wynagrodzeń ich pracowników wskutek wejścia ustawy w życie,
2. uznania POSIADANYCH kwalifikacji, czyli przypisania pracowników do grup współczynników wg posiadanych kwalifikacji, a nie wymaganych, jak to opisano w projekcie rządowym,
3. bezzwłoczne uznawanie podwyższenia kwalifikacji - wprowadzenie zasady, iż ustalenie nowego wynagrodzenia pracownika następować będzie każdorazowo od następnego miesiąca kalendarzowego po udokumentowaniu przez niego faktu uzyskania wyższych kwalifikacji zawodowych,
4. zwiększenia współczynników pracy we wszystkich grupach o 0,25
Rekomendacja pracowników ochrony zdrowia: PRZYJĄĆ WSZYSTKIE POPRAWKI SENATU
Przyjęcie przez Sejm poprawek Senatu będzie krokiem w kierunku poprawy jakości opieki i leczenia pacjentów poprzez godne traktowanie pracowników publicznej ochrony zdrowia.

Zapraszam

Krystyna Ptok
Przewodnicząca OZZPiP


Jeżeli Państwo zdecydują się odpowiedzieć na zaproszenie Pani Przewodniczącej Krystyny Ptok i wziąć udział ww. zgromadzeniu, prosimy o informację zwrotną do Biura FFZ na adres: biuro@fzz.org.pl oraz Biura OZZPiP na adres: przewodniczaca@ozzpip.pl

W celu uzyskania dodatkowych informacji bardzo prosimy o kontakt telefoniczny bezpośrednio z Panią Krystyną Ptok Przewodniczącą OZZPiP – nr tel. 602 552 571

19.05.2022
Aktualizacja Statutu

Otrzymaliśmy potwierdzenie z Komisji Krajowej, że KRS zatwierdził uaktualnioną wersję Statutu.
Aktualna wersja Statutu wraz z postanowieniem KRS, z 15 kwietnia 2022roku,  znajduje się w zakładce Statut i Uchwały.   

29.04.2022
Dzień BHP - list do Związków Zawodowych
Dzien_BHP
17.04.2022
wielkanoc


01.03.2022

Obchody 30-lecia NSZZ „Solidarność” – 80 w MOZ nr 2 przy WZK „Viktoria”


W ubiegłym roku pandemia pokrzyżowała wiele planów związanych z obchodami 30-lecia powstania naszego Związku NSZZ „Solidarność” -80. Również Zarząd MOZ nr 2 przy Wałbrzyskich Zakładach Koksowniczych „Viktoria”  wraz ze swoim przewodniczącym Markiem Niemcem miał z tego powodu problemy. Dopiero w tym roku (25 lutego) udało się zorganizować uroczyste zebranie, na które przybyli również Przewodniczący KK Marek Mnich  oraz Przewodniczący Zarządu Regionu Dolnośląskiego Marian Radoła wraz z kilkoma członkami Zarządu. Gościom towarzyszyły poczty sztandarowe:  Zarządu Regionu Dolnośląskiego oraz MOZ nr 8 działający przy PKP Cargo SA i PKP Cargotabor Sp. z o. o. z Czerwieńska.
W trakcie tej uroczystości wręczone zostały, zasłużonym działaczom związkowym, odznaczenia związkowe oraz okolicznościowe medale. Szkoda tylko, że nie wszyscy członkowie mogli wziąć udział w  tym spotkaniu. 

zbiorowe

02.02.2022
UWAGA  nowa ankieta !!
Od tego roku obowiązuje podawanie stanu członków 2 razy w roku wg stanu na dzień 30 czerwca  (za I pólrocze) i 31 grudnia (za II półrocze). Nowy wzór ankiety do pobrania w zakładce przydatne.

10.01.2022
Stanowisko Zrzeszenia Związków Zawodowych Energetyków w sprawie pomijania roli Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych oraz Forum Związków Zawodowych w procesie łączenia PKN ORLEN, PGNiG oraz LOTOS-u.

W dniu 15-go grudnia 2021 r. przedstawiciele Zarządów PKN Orlen, Lotosu i PGNiG oraz NSZZ „Solidarność” w obecności i pod patronatem przedstawicieli Rządu RP podpisali umowę społeczną, związaną z konsolidacją tych trzech Grup Kapitałowych.
Niestety o tych rokowaniach nie zostały powiadomione pozostałe centrale zwiazkowe: Fozrum Zwiazków Zawodowych oraz Ogólnopolski Porozumienie Związków Zawodowych. Stąd Zrzeszenie Związków Zawodowych Energetyków wysosowało pismo do pana Jacea Sasina,Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministera Aktywów Państwowych.

pełny tekst do pobrania (tutaj...)

Copyright: NSZZ Solidarność 80 Region Dolnośląski